صفحه اصلی دوره ها پیوندها تماس با ما درباره ما ثبت نام

آنچه باید درباره معماری MVC بیاموزید !

آنچه باید درباره معماری MVC بیاموزید ! مدیریت سایت
06 اسفند 1399
90 بازدید
آنچه باید درباره معماری MVC بیاموزید !

هر آنچه را که بخواهید می توانید با استفاده از پلتفورم آموزشی مهندس شو بیاموزید پس با ما همراه باشید .

 

تعامل و ارتباط با کاربر ، کاربردهایی را به وجود می آوردند ؛ این کاربردها با استفاده از صفحات Static (ایستا) امکان پذیر نبودند تا اینکه صفحات پویا با امکانات بهینه تر به وجود آمدند .

 

 • الگوی معماری MVC چیست ؟

معماری MVC و یا Model View Controller که به معنای معماری مدل نما و کنترلگر شناخته می شود ؛ الگوی معماری مرسوم برای توسعه و ساخت برنامه های کاربردی است که دارای رابط کاربری (UI) یا (User Interface) هستند . در ابتدا از الگوی معماری MVC برای رابط کاربری گرافیکی GUI ، برنامه های دسکتاپ استفاده می شد ؛ اما امروزه الگوی معماری MVC برای طراحی کاربردی اپلیکیشن های مبتنی بر وب و برنامه های کاربردی موبایل به کار می روند . 

 

 • الگوی معماری MVC به چه معنا است ؟ 

این الگو یک طرح بنیادی و ساختاری را برای سامانه های نرم افزاری ابزار می دارد . این الگو مجموعه ای از سیستم ها از قبل تعریف شده هستند که وظایف آنها و قوانین و جهت دهی برای سازماندهی رابط میان آنها را فراهم می کند . 

الگوی معماری در حقیقت یک راه حل کلی و قابل استفاده مجدد برای یک مسئله رایج در معماری نرم افزار در یکم زمینه به خصوص است .

 

 • مزیت های استفاده از الگوی معماری MVC
 1. توسعه و تغییرات به شدت آسان می شوند به دلیل اینکه کدها دسته بندی و یا طبقه بندی می شوند .
 2. شما می توانید از داده های تست شده هر لایه در لایه بعدی خودتان استفاده کنید.
 3. می توانید چند ویو را به چند کنترلر ارتباط دهید و یا بر عکس (بدون نوشتن کدهای جدید)
 4. سرعت کد نویسی در این معماری بسیار بالاتر است .
 5. سازگاری این معماری با اصول سئو بسیار بهتر است.

 

 • معایب استفاده از الگوی معماری MVC
 1. جهت یابی در این معماری کمی پیچیده و گیج کننده است، چرا که مفاهیم انتزاعی جدیدی را معرفی کرده و برنامه نویس باید خود را با معیارهای تجزیه این معماری وفق دهد.
 2. از آنجایی که این معماری به 3 بخش مجزا تجزیه شده است، کمی پراکندگی در آن دیده می شود. بنابراین برنامه نویسان باید ثبات مصنوعات این مدل معماری را همواره حفظ کنند.
 3. دانش تکنولوژی های چندگانه تبدیل به قاعده کلی برای برنامه نویسان شده است، به گونه ای که برای استفاده از معماری MVC نیز باید مهارات هایی در زمینه تکنولوژی های چندگانه کسب کنند.
دیدگاه ها(0)powered by Pinoox